Grad Zagreb i IGH-ova analiza kvalitete mostova

Tamo daleke 2018. godine podnio sam zahtjev za pravo na pristup informacijama za dobivanje IGH-ove analize pregleda savskih prijelaza.

Ove godine dobio sam rješenje Povjerenika za informiranje kojim se poništava rješenje Grada Zagreba od 30.11.2018. te se odobrava pristup CD-u koji sadrzi IGH analizu mostova.

Ali to nije sve, Grad Zagreb me obaviještava da idu na Visoki upravni spor protiv rješenja Povjerenika - izgleda kao da su podaci u analizi tako tajnoviti :face_with_monocle:

Detalji o upravnom sporu dostupni su u skenu: Box

Oh jeez… Idu dodatno opterećivati pravosuđe i dizati pravne troškove samo da zataje nešto što bi trebalo biti javno od početka. Tipičan Bandić pristup :roll_eyes:

to bi moglo znacit da skrivaju neku poprilicnu muljazu/korpciju ili da nisu odradili posao koji su trebali

pon, 17. kol 2020. u 13:08 Dražen Lučanin via Code for Croatia <[email protected]> napisao je:

1 Like

This topic was automatically closed 33 days after the last reply. New replies are no longer allowed.

Visoki upravni sud je presudio u korist pružanja podataka o mostima. Javim vam kada dobijem podatke!

Evo, Grad Zagreb je dostavio podatke s elaboratima o mostovima u Zagrebu (iz 2016/2017):
https://app.box.com/s/91u066yo9fcqage5ynt94i60lqfjy3b1

Jako su zgodni jer je u njima naveden preporuceni plan popravka u roku 5 godina (hitni popravci) i svi ostali te takodjer i procjenjeni troskovi popravka.

1 Like