Sklonište za životinje

Pozdrav! Ne znam je li ovo pravo mjesto za informiranje, no naišla sam na Vas na netu. Dolazim sa Raba, mali otok sa prekrasnim krajolicima. Kako ima puno vrlina, ima i mana. Jedna od njih su napuštene životinje, ponajprije mačke. Da ne duljim, na Rabu postoji jedna gospođa koja je cijeli svoj život posvetila zbrinjavanju napuštenih životinja. U svojoj kući drži preko 40 pasa i mnogo više mačaka, možete samo zamisliti kakvi su uvjeti tamo. Naime, ona polako stari i ne može više sama. Kontaktirala sam je ako joj treba kakva financijska podrška (pišti sam u Zagrebu i ne mogu fizički do nje) no kaže kako joj treba fizička pomoć… nakon nekog vremena niti ona više neće moći i što onda? Kako grad Rab nema sklonište za životinje, a trebao bi imati, htjela bih se obratiti našem gradonačelniku, no ne znam ni kako ni što da pišem. Zato se vama javljam, šalje li se nekakav zahtjev, molba… što?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!
Mirna

Lijepi pozdrav Mirna, koliko nam je poznato,
Zakon o zaštiti životinja (NN 102/2017) ima odredbe od članka 61-70 koje se tiču toga, pa i obveze da jedinica lokalne samouprave osnuje sklonište. Takodjer, člankom 90. propisane su i kazne i mislim da vam je ovo neloš put prilikom kontaktiranja gradonačelnika. Sretno i drzimo fige za mace i da inicijativa uspije!