Zahtjev za policijskom bazom kriminalnih djela

Nastavno na Skupovi podataka policije:

Tražio sam od PU Zagrebačke OKC bazu podataka:

Molim vas dump odnosno export iz OKC baze zabilježenih kriminalnih djela:

  • datum i vrijeme
  • kategorija (npr. kriminalitet, sigurnosni događaj, promet, požari i eksplozije)
  • vrsta (npr. ubojstvo, pokušaj ubojstva, silovanje, pokušaj silovanja, teške tjelesne ozljede, protupravno oduzimanje slobode, dov.opasnost života i imovine opće opasnom radnjom ili sredstvom, razbojništvo, teska krađa, provalna krađa, provalna krađa u domove, provalne krađe u motorna vozila, provalne krađe u trgovine, teske krađe na drzak način, džepne krađe, otuđenje motornih vozila, pokušaji otuđenja motornih vozila, otmice, …)
  • u nadležnosti koje policijske postaje
  • gradska četvrt (kvart).

Moli se dostava za tražene podatke na području PU Zagrebačke:

  • od 1.1.2012. do 31.12.2012.
  • od 1.1.2013. do 31.12.2013.
  • od 1.1.2014. do 31.12.2014.

PU Zagrebačka mi je odbila zahtjev kao neosnovan.

Da li sam nešto pogrešno sastavio u zahtjevu? Jer po mojim informacijama PU bi trebala već imati ove podatke, a ja kao laik ne znam šta drugo da ih pitam osim da želim te informacije koje imaju.

CC @brkictot

Kao neosnovan iz kojeg razloga? Jesu li napisali?

Argh, poslali su mi papirnato rješenje, ne da mi se sve prepisivati :smile:

Prema članku 23. stavka 5. točka 4. ZPPI-ja tijelo javne vlasti (TJV) odbiti će zahtjev ako se traži informacija koja se ne smatra informacijom u smislu članka 5. stavka 1. točka 3. ZPPI-ja. Pristup informaciji predstavlja pristup već gotovoj, postojećoj informaciji i ne predstavlja dužnost TJV da obavlja određene radnje, odnosno izrađuje novu informaciju.

Iz ovoga zvuči kao da sam tražio nešto čime ne raspolažu. Možda sam naveo previše stvari. Da li znaš kako je strukturirana OKC baza/podaci? Tj. kako bi trebao zahtjev izgledati? Mislim ne očekuje se valjda od mene da zna kako izgledaju podaci koje imaju u OKC bazi?

Imati ću odgovor na ovo pitanje ovaj tjedan, problem je u načinu na koji si ga formulirao, koliko sam shvatio,

Zatražio sam da mi pojasne u čemu je problem jer strukturu podatka imaju. I način prikazivanja strukture u formi dnevnih izvještaja koje Policijske uprave stavljaju na svoje stranice.

Stigli su i statisticki podaci od PU Zagrebacke putem ImamoPravoZnati zahtjeva za pristup informacijama.