Praćenje provedbe predizbornih obećanja

Ne novi folder, nego novi branch please.

Da, naravno stavit cu u novi branch, ali moram i u novi folder jer ce mi kod izmiješan s drugim nevezanim kodom raditi probleme u svim fazama developmenta, počevši od testiranja.

Ili pod novi branch podrazumijevas da unutar novog brancha obrišem sve datoteke prije nego commitam svoje?

(btw novi branch sam isto nazvao “new_web”)

Slobodno obrisi sve staro iz svog novog branch, pa u njemu ostavi samo svoj app. Stari app ne radi vise zbog Google API promjene, pa je obsolete. Tako da ce taj stari branch u arhivu :))

Aha super, nisam iz prve bio skužio što predlazes!

@schlos Na GitHubu se ne moze ili ne znam pull requestati u branch koji ne postoji u forkanom parent repozitoriju. Nudi mi samo u postojece brancheve “gh-pages”, “master” i “responsive”.

StackOverflow isto kaze da se ne moze, barem ne bez push prava na parent repou:

Jel bi mogao ti rucno napraviti novi branch na parent repou pa da onda pull requestam u njega?

Moze, napravim sada novi branch.

Evo rijeseno je, dodan ej novi “master” branch koji je sada default:

@danijel.korent mozes forkati / updejtati kod sebe i komitati u master branch, pa napravis Pull Request natrag u nas master branch.

@schlos, uneseni su podaci za Ivana Bosančića i za Mirka Dusparu pa ih pls publishiraj

Evo, objavljeni su linkovi za IB i MD.

@schlos poslao sam prvi pull request:

1 Like

Super! Mergano je u master.

1 Like

@danijel.korent ima li kakvog napretka sa webom?

Bok @Matej! Do sada je napredovalo puzevim korakom, tu i tamo napravio neki commit.

Ali ovih dana sam dao otkaz na poslu, otisao u freelance vode, i za sada sam dobar dio vremena nebookiran - tako da cu iducih tjedana imati puno slobodnog vremena pa ce i biti puno vecih napredka na webu

Sretno sa freelance karijerom!
Koliko god bih volio da bude napredaka na webu, nadam se da ćeš imati i drugog posla :slight_smile:

Update: napravljen je facebook page Redirecting... i poslani su mailovi o suradnji Možemo i Centru, bez odgovora…

2 Likes

Bok @Matej,

nazalost prelazak u freelance vode nije prosao ni priblizno onako kako sam planirao jer mi iskrsnulo nekoliko i nezeljenih i zeljenih neplaniranih stvari odjednom, pa opet zavrsio u guzvi. Story of my life :person_shrugging:

No sad sam napokon dosao do slobodnog vremena i konacno dovrsio prototip te web stranice. Najnoviji kod je na:
https://korent.info/test/predizborna_obecanja/

Nazalost dohvacanje podataka iz google sheets uz pomoc export linka je dosta sporo, treba cca 2.5 sec da mi google odgovori s podacima, pa je taj delay dosta vidljiv i na web stranici.

Naknadno cu implementirati keširanje tih podataka, da podatke dobivene od googla spremi lokalno, pa google kontaktira samo ako su lokalni podaci stariji od xy minuta ili sati

Takoder treba dodati neki vizualni izgled. Ja sam nesposoban za sve vizualno i lijepo, ali pokusat cu naci nekog da doda CSS izgled na te tablice i ostatak stranica

EDIT: Sad sam promjenito source code da podatke cita iz exportane CSV datoteke koja je rucno snimljena direktno na web server stranice. Jer iz nekog razloga vise mi ne zeli dohvatiti podatke direknto s google-a unutar PHP-a. Mozda postoji neki limit u broju upita u odredenom vremenu ili nesto - moram provjeriti. Rucni download CSV datoteke mi i dalje radi kao i prije

Ej, lijepo je vidjeti da web poprima oblik :slight_smile:

Jel to znači da za svaku promjenu treba ručno downloadati CSV pa ga uploadati na web server?

p.s. Primjetio sam da zadnji stupac pod “usporedba” ne prikazuje naziv kategorije, možda ne stane ili je nešto drugo u pitanju…?

Da to konkretno znaci u tom slucaju koji sam opisao gore, kada nije ukljuceno direknto ucitavanje iz Google Sheet tablica.

Ali sad sam nazad ukljucio direktno citanje iz Google Sheet tablica i sad opet stranica radi OK (osim sto je jako sporo ucitavanje).

Pliz na istom linku testiraj da li ti radi stranica i dalje radi i javi ako u nekon trenutku prestane raditi. Mozda da i probas nesto promjeniti u tablicama pa provjeriti da li se promjene vidi na webu

Sad sam isao debuggirati i problem je u tome sto u jednom retku nije ispunjen “Type of data”. Kokretno radi se o redu broj 293:

Izgradnja novog Centra za autizam | Ivica Puljak | Grad Split

Trebalo bi dopuniti taj podatak

Testirao sam, stranica radi…napravio sam ovu izmjenu gdje je nedostajao podatak i vidi se promjena na webu…čini se da sve funkcionira kako treba!

1 Like