Projekt mapiranja kriminaliteta u Hrvatskoj

Vidimo se. Naravno, moze i blizu parkinga, svejedno mi je, slobodno predlozi neki kafic/mjesto sastanka

MoĆŸemo se jednostavno naći kod kipa na Tomislavcu u 18h?

Ako i ostalima odgovara, meni je kod Tomislava u 18h OK.

Best regards / lijep pozdrav,
Miroslav Schlossberg

Odlicno :slight_smile: vidimo se

MoĆŸe, vidimo se uskoro

Zapisnik sastanka, 08. rujna 2015 u 18h, Glavni kolodvor

Prisutni:

Teme:

  1. mediji i drustvene mreze
  • dovrsenje neodgovorenih zahtjeva
  • prijepis dobivenih podataka
  • slanje zahtjeva za kd_spolnost te ostala djela iz kaznenog zakona
  • pismo za MUP i sastanak s MUP-om

Dogovorili smo da trebamo dovrsiti ono sto imamo i nastaviti s trazenjem detaljnijih podataka od MUP-a.

  1. mediji i drustvene mreze
  • popratiti na drustvenim kanalima o projektu: HollaBackCRO FB i TW (Jelena), ImamoPravoZnati FB / Code for Croatia FB (@Lana_Zg, @schlos), HollaBack blog (@brbi)

  • ovo je islo kao objava za medije: PDF i DOC (slobodno sherajte)

  • pogledajte press clippinge na stranici projekta (dodano je kao “buzz” dolje ispod opisa projekta): Krim Karta

  • dovrsenje neodgovorenih zahtjeva

  • svi bi trebali provjeriti statuse svojih zahtjeva na linku dev.codeforcroatia.org/krimkarta-status

  • azurirajte statuse vasih zahtjeva klikom na zelenu tipku na gore navedenom linku (Dodaj nove podatke na popis »), i u tablici locirajte vase zahtjeve te u stupac N (“Notes”) upisite da li je odgovoreno djelomicno, nije odgovoreno uopce, i sve ostalo sto mislite da treba reci o tom zahtjevu - azurirajte do cetvrtka, 10. rujna 2015.

  • zahtjevi koji uopce nisu dobili odgovor, treba ponovno poslati, ali od strane neke druge osobe (izmjena zahtjeva), nakon sto azurirate statuse vasih zahtjeva objaviti cu preostale zahtjeve ovdje na forum, pa mozete odluciti koje cete preuzeti

  • prijepis dobivenih podataka

  • sve (djelomicne) podatke koje ste dobili u rjesenjima od MUP-a, upisite u tablicu s podacima: Pregled evidencije dojava po policijskim postajama, to upisite do nedjelje, 13. rujna 2015.

  • slanje zahtjeva za kd_spolnost te ostala djela iz kaznenog zakona

  • poslati zahtjev o kriminalnim djelima protiv spolnosti prema obrascu Marinka (@schlos)

  • popisati ostala kriminalna djela iz kaznenog zakona (@brbi)

  • raspodijeliti medjusobno zahtjeve koji ce pokriti ta ostala kriminalna djela nakon sto @brbi napravi popis

  • pismo za MUP i sastanak s MUP-om

  • sastaviti nacrt pisma do petka 11. rujna ili najkasnije do subote (@amfg04 i @schlos)

  • shareati s ostatkom tima za review, review otvoren do nedjelje 13. runja

  • poslati pismo u nadi da cemo dobiti termin za sastanak od MUP-a

  • ako ne odgovore na pismo, trebati ce netko telefonski ih nazvati (ima li dobrovoljaca?)

Od ostalih tema pricali smo i o

  • HollaBack aplikaciji za prijavljivanje uznemiravanja te kako bi se to moglo integrirati u pricu s Krim kartom >> google maps i price integirane u portal http://croatia.ihollaback.org/
  • online ankete HollaBack-a i kako se to moze iskoristiti s ovim projektom >> moze li netko iz HollaBack shareati rezultate sa mnom?
  • buduce ankete i istrazivanja bi mogla ukljuciti i lokaciju istrazivanja / nasilja kako bi se ti podaci mogli usporedjivati sa sluzbenim podacima MUP-a
  • shareajte i vase ostale ideje
  • dobili smo prijavu psihologinje koja bi zeljera sudjelovati na ovom projektu, svi su se slozili da je ukljucimo
  • dobili smo ponudu za sponzorstvo od hrvatske tvrtke GIS Cloud za nas projekt, jos razmatramo o ponudi i potrebno ukljuciti tim OpenZagreb (developeri)

Nadopisite ovdje ako imate sto za nadodati, ako sma ja nesto zaboravio napisati.

@schlos Iskopala sam informacije o tome kako se priče prikupljene preko weba (vidi http://croatia.ihollaback.org/podijeli-svoju-pricu/) i mobilne aplikacije (https://itunes.apple.com/us/app/hollaback/id379866261?mt=8) mapiraju. MoĆŸda ti pomogne/neĆĄto znači:

“Hollaback leaders then moderate and decide whether stories get posted. When a story is posted to Wordpress, a marker shows up on the local map at the location that the submitter provided. I decided to use Google Fusion Tables in order to house the map data due to its ability to quickly process and visualize thousands of data points. Prior to the addition of the local sites, we had used javascript to add markers, which quickly got bogged down with the increasing amount of posts.”

@brbi odlicno. hvala ti!

Google Fusion Tables je info sto nam je trebalo.

Izasao je clanak o nasem projektu danas u Globusu. pogledajte nize press clipping, Globus, Hrvatska karta kriminala:

cc @brbi, @amfg04, @lorena, @rogina_irena, @sonja, @Lana_Zg

2 Likes

Sve ostale online press clippinge potrazite pri dnu stranice ovdje:

http://codeforcroatia.org/projects/krim_karta

cc @brbi @Lana_Zg @lorena @amfg04 @sonja

@brbi @amfg04 @Lana_Zg @lorena :
Sto kazete da se pokusamo prijaviti na ovaj natjecaj #ZajednoSmoJaci s nasim projektom?

http://www.zajednosmojaci.hr

Dobro zvuči, ali koliko vidim, ne moĆŸemo se prijaviti jer ne odgovaramo uvjetima - trebamo biti pravna osoba/registrirani, a koliko znam i vi ste neformalna inicijativa?

Ơto se tiče naơeg sastanka, imam par komentara/pitanja:

Mediji:

Slanje zahtjeva za kd_spolnost:

  • @schlos - Zanima me imaĆĄ li rok za moj zadatak - popisati ostala kriminalna djela iz kaznenog zakona?

@schlos - Ostalo - podaci koje imamo:

  • Kao ĆĄto sam rekla na sastanku, mi smo putem online ankete pitali za učestalost uznemiravanja na javnim mjestima, imamo razne podatke (npr. mjesto u smisu javni prijevoz/ulica/park; emocije, vrijeme uznemiravanja
) ali nemamo mjesto gdje se dogodilo koje bi se moglo staviti na krim kartu. Ipak, ako misliĆĄ da nekako moĆŸe iskoristiti, ĆĄaljem linkove na objavljene rezultate, a sve mogu pripremiti / nabaviti i podatke u Excelu:
  1. Online anketa 2012.: http://croatia.ihollaback.org/files/2013/01/Hollaback-Croatia_Online-street-harassment-survey.pdf
  2. Ovo su radili studenti/ce Edukacijsko rehabilitacijskog fakulteta u Zagrebu: http://croatia.ihollaback.org/istrazivanje-o-seksualnom-uznemiravanju-na-ulici/
  3. Online istraĆŸivanje 2014. - nismo joĆĄ objavili rezultate, planiramo kroz deveti/deseti mjesec, imam ih u Excelu.

Mi smo expertna skupina u udruzi HrOpen (vidi www.open.hr), pa se mozemo
prijaviti.
Expertna skupina je tijelo udruge, tako da smo good.

Best regards / lijep pozdrav,
Miroslav Schlossberg

@brbi koliko ti cca vremena treba? da li je 7 dana dovoljno?

tnx na linkovima vasih istrazivanja!

Vezano uz tocku 5, ovo je dokument za nacrt pisma kojim trazimo sastanak od MUP-a.

Budite slobodni ostaviti vase komentare u samom tekstu (brisanjem ili dodavanjem teksta u dokumentu - ukljucen je Track Changes da nam olaksa spajanje vasih izmjena).

Vase promjene ostavite najkasnije do utorka, 15.9.2015.

nadam se da nije kasno, sada sam stavila jedan komentar


Poslat ću to najkasnije sljedeći ponedjeljak, 21.9. tijekom dana, nadam se
da je to ok


@brbi Hvala na komentarima, na vrijeme je! Jos nismo stigli pogledati, pa jos nije poslano.

Nasa grupa imati ce sastanak sljedeci tjedan (vidi na ovom postu), pa ako zelite doci, reci developerima kako biste htjeli da izgleda karta kriminala i koje mogucnosti da ima, dodjite na sastanak.

da odgovorim i na ovo s projektom - ako moĆŸemo preko udruge HROpen onda ne vidim razlog zaĆĄto ne bismo pokuĆĄali dobiti financijsku potporu. Mislim da ne bi bilo loĆĄe da se vidimo i dogovorimo detalje, predlaĆŸem da to uklopimo u vaĆĄ sastanak developera 21.9. - doći ću na njega.