Projekt mapiranja kriminaliteta u Hrvatskoj

Cijelom timu na email adrese sam shareao Google Doc s mojim primjerom zalbe Žalba šutnja uprave - Ministarstvo unutarnjih poslova - Podaci iz OKCP i Evidencije dojava, policijska uprava Virovitičko-podravska

Ako ne mozete pristupiti putem ovog linka, kliknite na link u emailu koji ste dobili od Google za shareanje ovog dokumenta.

Ok, dakle, sto se tice dostave kucne adrese, kucna adresa nije potrebna za dostavu odgovora, ali potrebna je za dostavu odbijenice.

Evo kako sam to objasio na webu:
http://imamopravoznati.org/help/privacy#full_address

Tražili su moju poštansku adresu!
Ako vas tijelo javne vlasti traži punu, fizičku adresu, odgovorite im da želite dostavu informacije elektroničkom poštom, koja predstavlja adresu za odgovor. Tijelo javne vlasti će odgovoriti na vaš zahtjev kada daju pristup traženoj informaciji elektroničkim putem bez potrebe da im dostavite kućnu adresu.

Iznimno, tijelo javne vlasti može tražiti kućnu adresu ako treba dostaviti odgovor papirnato i to samo kada rješenjem odbija ili odbacuje zahtjev. U tim slučajevima molimo vas da ne šaljete vašu kućnu adresu putem Imamo pravo znati, te vam predlažemo da na stranici tijela javne vlasti na Imamo pravo znati potražite e-mail adresu službenika za informiranje s desne strane pod “Više o ovom tijelu javne vlasti” te odvojeno putem vaše privatne email adrese dostavite kućnu adresu. U zahtjevu postavite status da su tražili poštanski odgovor, a kada dobijete odgovor u komentar pod zahtjev umetnite informacije o zaprimljenom odgovoru.

Prema ovim uputama jasam upravo odgovorio jednom tijelu javne vlasti na zahtjevu Otvaranje baze podataka - Registar kulturnih dobara pa budite slobodni iskoristiti moju šparncu za vase zahtjeve:

  1. Vasa adresa je elektronska adresa putem koje su zaprimili zahtjev.
  2. Navedite da za odgovor o informaciji nije potrebna kucna adresa.
  3. Iznimno kucna adresa moze biti trazena ako treba dostaviti odgovor papirnato i to samo kada rješenjem odbija ili odbacuje zahtjev.
  4. ImamoPravoZnati je javni portal za podnosenje zahtjeva za pristup informacijama i sukladno Zakonu o zaštiti osobnih podataka ne mozete poslati kucnu adresu.
  5. Na zahtjev tijela javne vlasti svoju kucnu adresu dostaviti cete odvojeno putem privatnog emaila, a sukladno cl.17. st.2. naznacite da zelite primiti odgovor na isti nacin na koji je zaprimljen izvorni zahtjev - elektronskim putem bez objave osobnih informacija (kucna adresa podnositelja).

Na stranici tijela javne vlasti npr. Ministarstvo kulture potrazite s desne strane link E-mail adresa službenika za informiranje, te na email adresu prikazanu tamo dostavite vase osobne podatke.

Primjer emaila u kojem sam dostavio svoje osobne podatke:

To: [email protected]
Subject: Nadopuna radi dostave kucne adrese: Otvaranje baze podataka - Registar kulturnih dobara


Vezano za vas zahtjev o dostavi mojih osobnih informacija, na http://imamopravoznati.org/request/otvaranje_baze_podataka_registar_6 dostavljam vam trazenu kucnu adresu:

Miroslav Schlossberg
Ulica i kucni broj
10000 Zagreb

Napominjem:
Na vas zahtjev svoju kucnu adresu dostavljam odvojeno putem privatnog emaila, a sukladno cl.17. st.2. naznacujem da zelim primiti vas odgovor na isti nacin na koji ste zaprimili moj izvorni zahtjev (elektronskim putem) bez objave mojih osobnih informacija.

ImamoPravoZnati je javni portal za podnosenje zahtjeva za pristup informacijama od tijela javne vlasti i sukladno Zakonu o zaštiti osobnih podataka u elektronskom odgovoru nemojte prikazivati moje osobne podatke (kucnu adresu podnositelja zahtjeva).

To je sada prvi slucaj kada ovako saljem, i nadam se da ce funkcionirati.

cc @sonja @Lana_Zg
@brbi, @amfg04, @lorena, @rogina_irena

Dobivene podatke od MUP-a upisite ovdje u tablicu:

Pregled evidencije dojava po policijskim postajama

Objavio sam updejt projekta:
http://codeforcroatia.org/projects/krim_karta/updates/1

super za update. Ja bih samo javila kako sam na godišnjem do 7.9., a do sada sam zbilja neočekivano imala veliku gužvu na poslu, pa se nisam mogla odazvati na sastanak ili neku veću suradnju. Ako dođe odgovor od povjerenice vezano uz žalbe javim. I ako treba nešto još napraviti vezano uz moje zahtjeve, mogu to odraditi s mora. Sve ostalo kad se vratim.

Svi smo se s poslom zatrpali zadnje vrijeme, mene je doslovno pojelo.

hajde da se vidimo kad se svi vratite/mo s GO pa da vidimo kako stojimo

Globus nas je zapratio i dosta su se angažirali

1 Like

Moze sastanak - u tjednu od 7.9., predvecer?
Kad izlazi clanak u Globusu?

zvuci ok!

Best regards / lijep pozdrav,
Miroslav Schlossberg

@amfg04 @sonja @Lana_Zg @lorena kako vama odgovara 7.9. predvecer?

Može! Taman radim do 17.00/ .30, sve iza mi odgovara

Pozdrav,
nisam još 100% sigurna za 07.09., imam dosta rokova slijedećih dana oko faksa i posla. Svakako ću probati doći!

Može u 18:00 u ponedjeljak. Ili ako drugim više odgovara, isti termin u utorak?
Gdje bi se našli?

Može ipak utorak 8.9.?

meni odgovara ponjedjeljak ili utorak oko 18h negdje u / u blizini centra.

@amfg04, @lorena, @rogina_irena, @Lana_Zg, @sonja kako vama bolje odgovara pon ili uto?

Za sada paše oboje, pa kako većina odluči!

Meni isto paše oboje.

može onda sutra - recimo kino Europa u 18h?

Moze, sutra, kino Europa, 18h

Tko sve dolazi?

Može, ja dođem. vidimo se… :smile:

Ja bi isto došla, ima li šanse da se lociramo negdje blizu parkinga? :smiley:
Predlažem Glavni kolodvor