Web dizjan i grafička priprema za Popravi.to

Ovo je thread za dizjan Popravi.to projekta:

Imamo baseline dizajn weba i dio toga je vec developano:

  • Dizajn u Figmi (vidi stranice: HR screens, Emails, Social Posts i Styleguide): Figma
  • Web koji smo do sada razvili moze se vidjeti na ovom linku http://dev.test.popravi.to (to je ono sto zovemo “PopraviToV1” cobrand, a middleware i baza testnog weba je ista kao i za produkcijski web, samo da znate za slucaj ako bi nesto prijavili da isprobate flow).

Preostale stvari mogu se vidjeti na Githubu Issues kao lista zadataka (oni koji imaju label dizajn):

Trenutni prioriteti za diajn:

  1. Grafika za promociju na drustvenim mrezama (Github issue #4)
    • kako smo malo u nedostatku developerskih resoursa (i to je razlog zasto je PopraviToV1 nedovrsen), trebamo pomoci u izradi grafike za postove na drustvene mreze s ciljem privlacenja developera
    • ja sam sam radio onaj dizajn postova na Figmi na stranici Social Posts jer za launch nismo imali nista drugo, pa sam napravio koristenjem elemenata iz Styleguidea (nisam dizajner pa je mozda lose napravljeno) - ako imate prijedloga za popravak tih dizajna na Figmi, javite nam se
  2. Infografika - objasnjenje kako Popravi.to radi (Github issue #7)
    • za opcenite promotivne svrhe dobro bi nam dosla neka infografika koja objasnjava kako Popravi.to radi - iz 2 razlicite perspektive - a) za gradjane; b) za sluzbenike u gradovima i opcinama; c) za nase volontere - administratore i moderatore
    • na Github linku mozete vidjeti par primjera kako su te infografike radili za FixMyStreet, a ja sam na Jamboardu (link u mom postu na Gitubu) vec pisao ideje kako bi to mogli napraviti za Popravi.to
  3. Promo grafika za dokumentaciju - za javnost
    • po uzoru na https://fixmystreet.com/poster isto tako bi napravili pakete za nase persone: a) ucenike, ucitelje, roditelje i skole; b) za aktiviste; c) za lokalne gradjanske inicijative
    • tekstove vec imamo napisane na Google Docs, pa nam se javite ako cete na ovome raditi da posaljemo
    • u ZIP pakete uz dokument bi prilozili i druge promo materijale koji si tada te persone sami mogu isprintati i koristiti, imamo neki brainstorm oko toga (nalazi se u odgovorima na Github ticket #4) - javite nam se ako bi na ovome radili da posaljemo detalje
  4. Svi preostali ticketi za web dizajn su trenutno najnizeg prioriteta jer prvo trebamo reachati do developera koji bi na tome radili.